W tym roku, Amadeus obchodzi 30-lecie swojej działalności. Jako firma technologiczna będąca w sercu globalnego przemysłu turystycznego, jesteśmy dumni z tej okrągłej rocznicy, a jednocześnie mamy poczucie, że to dopiero początek. Amadeus jest jak 30-letni człowiek sukcesu dzisiejszych czasów – z dostatecznie dużym bagażem doświadczeń, aby odpowiedzialnie móc pełnić rolę lidera w swojej dziedzinie, pozostając wciąż głodnym nowych wyzwań i z głową otwartą na innowacyjne pomysły. To połączenie doświadczenia i wizjonerskiego patrzenia w przyszłość daje nam konkretne przewagi na rynku.

Trzydzieści lat temu Amadeus był pionierem w technologii dla branży turystycznej, agregując systemy rezerwacji linii lotniczych i oferując możliwość ich sprzedaży biletów profesjonalistom z biur podróży. Globalny system dystrybucji zapoczątkował przejrzystość ofert wielu różnych przewoźników i ich dostępność w jednym miejscu, co znacznie ułatwiło pracę agentom i otworzyło nowe możliwości przed podróżującymi. Kolejne dekady przyniosły rozwój innowacji wynikających w dużej mierze z tego dostępu do informacji przez Internet. Jak to możliwe, że w tak wymagającej i szybko zmieniającej się branży, Amadeus przez trzy dekady nieustannie dostarcza wiodące rozwiązania i usługi swoim klientom przynosząc im dużą wartość? W mojej opinii, powodów jest kilka.

Podróżni w centrum naszych działań

Dla Amadeus to podróżny jest w centrum całej branży turystycznej. Oprogramowanie, z którego korzystają m.in. linie i porty lotnicze, biura podróży czy hotele, tworzymy z myślą o potrzebach podróżnych pozwalając różnym graczom z branży jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Choć działalność firmy zaczęła się od linii lotniczych i agencji podróży, obecnie obejmuje także przewoźników kolejowych, hotelarzy i lotniska. Dziś ponad 15 000 pracowników odpowiada na potrzeby klientów i ma swój wkład w rozwój coraz bardziej złożonego ekosystemu podróży.

Inwestycje w innowacje

Otwartość na innowacje jest niezbędna, aby poprawiać doświadczenia podróżnych oraz kształtować przyszłość branży turystycznej. Co roku Amadeus angażuje znaczne środki w badania i rozwój nowych rozwiązań i produktów. W ciągu ostatnich 12 lat zainwestowaliśmy w ten obszar prawie 5 miliardów euro, co czyni firmę Amadeus branżowym liderem w Unii Europejskiej w zakresie inwestycji w badania i rozwój. Nasz zespół ekspertów zlokalizowanych w różnych stronach świata tworzy i rozwija innowacyjne rozwiązania, które otworzą nową erę podróży. Architektura oparta na chmurze, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, analityka w czasie rzeczywistym i rozwiązania mobilne to tylko niektóre z naszych innowacyjnych projektów, nad którymi pracujemy. Amadeus wspiera również z prężnie działającym środowiskiem start-upów / link: http://www.amadeus.com/msite/amadeusforstartups/index.html .

Lepsze podróże

Wizja polegająca na kształtowaniu przyszłości świata podróży od początku stanowiła siłę napędową naszego biznesu. Unikalna, wspólna platforma, z której w tym samym momencie mogą korzystać linie lotnicze i biura podróży dała nam przewagę nad konkurencją. Obecnie korzysta z niej ponad 140 linii lotniczych na świecie, a nasza platforma rezerwacyjna pozostaje preferowanym narzędziem używanym przez agencje podróży sprzedające bilety lotnicze. Amadeus rozwija też podobne platformy dystrybucyjne dla hoteli, portów lotniczych oraz przewoźników kolejowych. Wszystkie nasze rozwiązania tworzymy z myślą o podróżujących, aby dzięki nim łatwiej mogli rezerwować usługi turystyczne i podróżować z prawdziwą przyjemnością.

Stworzenie globalnego systemu dystrybucji Amadeus wymagało wizji i innowacyjnego podejścia. Te same wartości leżą u podstaw wszystkich naszych działań, dzięki czemu trzy dekady ewolucji zmieniły Amadeus w firmę, która oferuje znaczenie więcej niż tylko rozwiązanie IT dla linii lotniczych i globalny system dystrybucji. O przyszłości branży turystycznej zdecydują firmy, które nie boją się realizować dalekosiężnych wizji rozwoju i będą potrafiły przewidzieć potrzeby podróżnych w kolejnych dekadach. Wierzę, że Amadeus jest właśnie jedną z takich firm.