Podróż służbowa to często odskocznia od rutyny pracowniczej. Można wykonywać powierzone obowiązki, a przy okazji skutecznie odpocząć. Aby jednak wyjazd okazał się naprawdę udany, należy wybrać dogodny środek lokomocji. Takim bez wątpienia będzie wypożyczony samochód. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Samolotem – szybko, ale…

W przypadku dalekich podróży zagranicznych samolot jest bezkonkurencyjnym środkiem transportu. Jednak, podobnie jak pociąg, nie przetransportuje on nas do miejsca docelowego. Dojazd z lotniska jest nawet bardziej problematyczny niż dojazd z dworca. Porty lotnicze zazwyczaj znajdują się na obrzeżach miast albo w miejscowościach podmiejskich. Zdarzają się co prawda lotniska ulokowane blisko centrów miast, ale to udogodnienie znacząco podwyższa koszt podróży. Na krótszych dystansach warto rozważyć więc możliwość wynajęcia samochodu. Uwzględniając czas odprawy i przejazd z lotniska, może się okazać, że podróż autem nie będzie dużo dłuższa.

Jeżeli jednak wybierzemy transport lotniczy, warto pomyśleć o jak najdogodniejszym dojeździe z lotniska do miejsca docelowego. Umożliwia go bez wątpienia wynajęty samochód. Obecnie trudno znaleźć lotnisko, na którym nie byłoby choćby jednej wypożyczalni samochodów. Jeżeli chodzi o Europcar, posiada on placówki na wszystkich największych portach lotniczych na świecie. W Polsce istnieje aż 14 placówek Europcar znajdujących się na terenie lotnisk.

Samochodem służbowym – z niespodziankami…

Oprócz pociągu i samolotu można także wybrać samochód firmowy. Jednak i to rozwiązanie nie jest idealne. Zawsze może się przecież zdarzyć nieoczekiwana awaria auta. I co wtedy? Z wypożyczonym samochodem nie mamy tego problemu. Zazwyczaj są to samochody nowe lub bardzo krótko użytkowane. Dla przykładu średni wiek aut znajdujących się we flocie Europcar wynosi 6 miesięcy. Ponadto w razie awarii kierowca może skorzystać z całodobowej usługi Assistance i zgłosić usterkę. Serwis szybko i bezpłatnie usunie usterkę lub udostępni auto zastępcze.


Chyba nie trzeba już nikogo przekonywać o zaletach wypożyczonego samochodu nad innymi środkami transportu. Przedstawione argumenty mówią same za siebie. Jeżeli chcecie, aby podróż służbowa była przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem, warto podsunąć szefowi pomysł z wynajęciem samochodu. Być może tą sugestią nie tylko ułatwicie sobie życie, lecz także zapewnicie awans.