Czy możemy sobie dzisiaj wyobrazić czasy, gdy z Londynu do Nowego Jorku można było się dostać jedynie żaglowcem? Zajmowało to kilka tygodni! A co było przed wynalezieniem walizek na kółkach? Noszenie bagaży było naprawdę uciążliwe. A przed wprowadzeniem PNRu (Passenger Number Record) czyli danych nt. przelotu pasażera (PNR)? Zgubienie papierowego biletu to był prawdziwy pech.

Dzięki innowacjom podróżowanie jest dzisiaj łatwiejsze niż kiedykolwiek. W ciągu ostatnich lat zaszły ogromne przemiany. Pierwszy komercyjny lot samolotem odbył się zaledwie 103 lata temu. Obecnie dziesiątki tysięcy takich lotów mają miejsce codziennie. Również firma Amadeus przeszła w ostatnich 30 latach długą drogę — od naszego pierwszego rekordu PNR w 1992 r. do 1,3 mld pasażerów w roku ubiegłym.

Współpracujemy z naszymi parterami, aby nad kolejnymi innowacjami. Nasze nakłady na prace badawczo-rozwojowe rosną każdego roku. W raporcie 2016 EU Industrial R&D Investment Scoreboard zostaliśmy wyróżnieni jako firma ponosząca największe nakłady na prace badawczo-rozwojowe w branży turystycznej. Codziennie przetwarzamy nawet miliard transakcji. Klienci naszej sieci dystrybucyjnej mają dostęp w czasie rzeczywistym do 95% miejsc w planowych przewozach lotniczych na całym świecie, a także do 690 tys. hoteli, oferty 90 operatorów kolejowych i wielu innych usług. Osiągnięcia te zawdzięczamy zaangażowaniu na rzecz rozwoju technologii łączącej światową społeczność turystyczną, a także talentowi pracowników, którzy są prawdziwym źródłem naszych innowacji.

Spojrzeliśmy wstecz na niektóre ważne innowacje, które zmieniły sposób podróżowania — od walizki na kółkach po iPhone. Zdumiewające jest, jak wiele rzeczy, które podróżując dzisiaj uznajemy za oczywiste, istnieje od tak niedawna. Zapraszamy do obejrzenia wideo na ten temat, które przygotowaliśmy dla uczczenia naszych 30 lat innowacji i 30 lat coraz lepszych usług turystycznych.

Tekst źródłowy wpisu znajdziesz tutaj.