Open Source zmienił nie tylko świat IT, ale również świat biznesu. Wszystko zaczęło się od pomysłu na danie programistom wolnego dostępu do kodu źródłowego oprogramowania, po to aby mogli wspierać innowacje. Dzisiaj Open Source jest czymś więcej – wciąż się rozwija, aby stać się modelem biznesowym.

Najnowsze trendy w IT są oparte na technologii Open Source. Większość chmur działa na podstawie aplikacji OpenSack, której pakowanie odbywa się głównie za pośrednictwem oprogramowania Docker, GIT i Jenkins, które są wykorzystywane do zapewnienia wysokiej jakości usług.

Innowacje i Open Source to dwie strony tej samej monety – połączenie współpracy i wolnego udostępniania. Te dni, kiedy innowacje powstawały za zamkniętymi drzwiami już nigdy nie wrócą. Open Source jest kluczem do wyjątkowych reform. Nie można zaprzeczyć, że tego typu projekty przyciągają najlepszych techników i najbystrzejsze umysły z całego świata.

Oprogramowanie Open Source ma fundamentalne znaczenie dla wizji cloud computing’u Amadeus’a. Przynosi korzyści klientom – przyspiesza czas reakcji i zwiększa odporność podstawowych funkcji obliczeniowych, potrafi obsługiwać aplikacje firm trzecich za pośrednictwem oprogramowania API i przyspiesza wprowadzanie produktów na rynek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w jaki sposób Amadeus wykorzystuje oprogramowanie Open Source – śledź naszego bloga: http://www.amadeus.com/blog/28/06/cloud-innovator-award/