W erze Internetu podróżni są bardziej świadomi i lepiej poinformowani niż kiedykolwiek wcześniej, a także mają możliwość porównania oferty z różnych źródeł, w tym bezpośrednio od dostawców usług turystycznych. Dlatego biura podróży, aby wyróżnić się na tle konkurencji, muszą oferować im najwyższy poziom obsługi i eksperckiej wiedzy.

Zadaliśmy agentom pytanie, czego oczekują od nowoczesnej platformy sprzedażowej. Co jest istotne z ich punktu widzenia? Większość odpowiedzi nie była dla nas zaskakująca. Wolność, elastyczność, bogate treści, krótki czas wdrożenia, a także stały dostęp do nowych nieustannie ulepszanych funkcjonalności.

Elementy te wydają się być bardzo podstawowe, aczkolwiek w praktyce nie zawsze idą ze sobą w parze. Interesującym dla nas spostrzeżeniem było stwierdzenie, iż agenci oczekują od platformy podobnego do agenta i bardzo specyficznego stylu myślenia. Była to cenna wskazówka, która po części wytyczyła nam ścieżkę, którą zdecydowaliśmy się podążać projektując Amadeus Selling Platform Connect.

Amadeus Selling Platform Connect to rewolucyjna, webowa platforma sprzedażowa wyposażona w narzędzia usprawniające pracę agenta. Można z niej korzystać z dowolnego urządzenia, w każdym miejscu z dostępem do Internetu, bez konieczności instalowania oprogramowania i aktualizacji. Stworzona w duchu innowacji, z myślą i we współpracy z pracownikami biur podróży. Wraz z nią została stworzona nowa koncepcja zapisu rezerwacji – Booking File.

Amadeus Booking File to podstawa platformy, będąca jednocześnie unikalnym repozytorium wszystkich informacji zawartych w PNR (Passenger Number Record) i dotyczących danej podróży. Łatwy dostęp do poszczególnych komponentów podróży z wykorzystaniem okna „Go To”, import i eksport danych pasażera z pliku Excel, rozwijanie i ukrywanie poszczególnych sekcji w celu powiększenia obszaru pracy, a także możliwość korzystania z hiperlinków w celu wykonania dodatkowych operacji sprawiają, że agent może swobodnie rozbudowywać plan podróży pasażera o dodatkowe komponenty. Dostęp do informacji jest prosty i intuicyjny, a agent mając do wyboru dwa tryby pracy – tekstowy i graficzny, może swobodnie łączyć dwa światy pracując w taki sposób, jaki mu najbardziej odpowiada.

W ramach Booking File agent może również korzystać z dodatkowych funkcji, jeszcze bardziej usprawniających jego pracę, mi.n.: Smart Flows, File Finishing, Smart Triggers, Quality Monitor, a także narzędzia do tłumaczeń standardowych wprowadzeń systemowych, Cryptic Magic, zarówno z systemu Amadeus GDS jak i innych.

Według analiz przeprowadzonych przez Amadeus, rozwiązanie Amadeus Selling Platform Connect oszczędza 49 proc. czasu przy złożonych i powtarzalnych zadaniach, 54 proc. przy integracji treści pochodzących od zewnętrznych dostawców i nawet 68 proc. przy rezerwacji usług dodatkowych.

Badania potwierdzają, że korzystanie z kompleksowych rozwiązań technologicznych pozwala skrócić okres związany z obsługą klienta przynajmniej o połowę, co jest szalenie ważne, bo…

 

Pobierz naszą broszurę na:

Amadeus SECO Welcome Kit – Pracuj z pasją

Źródła grafik:
http://thatblokematti.tumblr.com/post/82216991920
https://www.redbubble.com/people/CaptainApollo