Podróżny, który decyduje się na wynajęcie profesjonalnego kierowcy i dokonuje wyboru odpowiedniej firmy transferowej, staje przed problemem zróżnicowanych standardów, cen i pakietów. Ten sam samochód w jednej z nich może być zakwalifikowany do klasy ekonomicznej, a w innej już do klasy biznes.

Amadeus, Blacklane i Association of Car Rental Industry System Standards (ACRISS) połączyły siły, aby wspólnie ustalić profesjonalne standardy obsługi kierowców na całym świecie i w ten sposób ułatwić wybór konsumentom i jednocześnie stworzyć bardziej spójny rynek dla firm szoferskich.

W ramach współpracy powstaną standardy VDSI (Vehicle with Driver Service Industry), które określą następujące kwestie:

  • kategorie usług: czym charakteryzują się poszczególne klasy – standardowa, biznes oraz pierwsza i jakie samochody przysługują w każdej z nich;
  • standardy samochodów: liczba pasażerów i ilość miejsca na bagaż;
  • uszczegółowienie kwestii związanych z usługami, między innymi, typu “meet and greet”, “curb side pick-up”, “flight monitoring duration”.

Oprócz wyznaczenia tych standardów, Amadeus, Blacklane i ACRISS w ramach współpracy ustalą również normy dotyczące:

  • czasu na dokonanie, zmianę lub anulowanie rezerwacji;
  • stroju kierowcy i języka, jakim się posługuje;
  • czasu oczekiwania na odbiór z lotniska lub innych miejsc.

Uspójnione i jasno wyznaczone normy poprawią i uproszczą proces rezerwacji transferów.

MyCab, Taxi Tender oraz Karhoo, należące do grona członków ACRISS, zaangażują się we współpracę poprzez zaadaptowanie wyznaczonych standardów na światowych rynkach.

Na podstawie tekstu