Jako pierwsza firma w branży, Amadeus udostępnia innowatorom i programistom gotowe do użycia API oparte na sztucznej inteligencji, umożliwiając tworzenie nowych rozwiązań dla podróżujących.

Przewiduje się, że do 2035 roku systemy AI w branży turystycznej mają wygenerować wartość w wysokości 400 miliardów dolarów. Dla firm turystycznych sztuczna inteligencja staje się nieodzownym narzędziem, pozwalającym lepiej rozumieć i inspirować podróżników, a także tworzyć bardziej spersonalizowane oferty.

Mając to na uwadze, Amadeus uruchomił nowy zestaw interfejsów programowania aplikacji w ramach programu Amadeus for Developers. Interfejsy API umożliwiają innowacyjnym firmom z branży turystycznej tworzenie aplikacji opartych na sztucznej inteligencji z nowymi funkcjami i przełomowymi modelami biznesowymi, które mogą całkowicie odmienić doświadczenia z podróży. Pozwolą one tworzyć rozwiązania przewidujące, na przykład cel podróży, zachowania podróżujących i opóźnienia lotów.

Interfejsy sztucznej inteligencji API są dostępne dla każdego programisty dzięki Amadeus for Developers, gdzie znajduje się pomocna dokumentacja, próbki kodów, przewodniki i wiele innych przydatnych materiałów.

Obecnie dostępne API:

  • Flight Choice Prediction API: wykorzystuje modele predykcyjnego uczenia maszynowego do analizy wyników wyszukiwania lotów i przypisywania każdemu lotowi prawdopodobieństwa wyboru przez użytkownika.
  • Trip Purpose API: pozwala na zrozumienie zamiaru podróżujących oraz tego, czy podróżują w celach biznesowych czy turystycznych.
  • Flight Delay Prediction API: daje możliwość wcześniejszego przewidywania prawdopodobieństwa opóźnień lotów, przez co pomaga podróżnym zarządzać swoimi doświadczeniami podczas podróży.
  • Airport On-Time Performance API: korzysta z modelu uczenia maszynowego wyuczonego na podstawie danych historycznych Amadeus w celu oszacowania procentu odlotów o czasie dla danego lotniska i daty.
  • AI-Generated Photos API: rozwiązuje problem pozyskiwania zdjęć, umożliwiając biurom podróży dostęp do inspirujących obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję, wolnych od praw autorskich.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę.