W 10 edycji konkursu Red Hat Amadeus zdobył nagrodę za wybitne i innowacyjne wykorzystanie rozwiązań Red Hat.

Świadczenie przez Amadeusa usług „w chmurze” rozwiązuje problem zbyt dużej liczby wyszukiwanych lotów i rewolucjonizuje podstawy technologiczne globalnej branży turystycznej.

27 czerwca 2016 roku w Madrycie Amadeus otrzymał nagrodę w kategorii „Cloud innowator of the year”, przyznawaną przez dostawcę rozwiązań Red Hat za projekt, który został opisany jako „wspaniały przykład tego, co jest możliwe za pomocą open source.

To wyróżnienie wynika z pomyślnego uruchomienia przez Amadeus usług „w chmurze”, opracowanych w czerwcu ubiegłego roku przy współpracy z Red Hat nad platformą RedHat OpenShift Container.

Nagrody innowacyjności Red Hat honorują klientów i partnerów za wybitne i innowacyjne wykorzystywanie rozwiązań Red Hat. Amadeus został wzięty pod uwagę podczas tegorocznego Red Hat Summit, który odbył się w San Francisco w dniach 28-30 czerwca.

Usługi „w chmurze” zostały wykorzystane z powodzeniem przez Lufthansę w 2015 roku. Firma zyskała 20-krotny wzrost wolumenów transakcji. Amadeus korzysta z rozwiązań chmurowych także przy współpracy z InterContinental Hotels Group (IHG). Za pomocą tej technologii opracowywana jest nowa generacja systemów rezerwacji gości (GRS). Mówi się, że zrewolucjonizuje to podstawy technologiczne globalnej branży turystycznej.

Dowiedz się więcej w jaki sposób nasi koledzy pracowali nad tym projektem:  http://www.amadeus.com/blog/28/06/cloud-innovator-award/