Według prognoz, globalne podróże służbowe mają w 2020 r. osiągnąć poziom 1,6 biliona USDNasze badanie pokazało, że 47% korporacji uważa, iż optymalizacja wydatków na podróże osiągnęła swoje granice. Kolejną granicą jest optymalizacja kosztów pośrednich, takich jak wewnętrzne procedury związane z podróżami i zwrot kosztów. Aby zarządzać kosztami pośrednimi, konieczne jest zintegrowanie procesu rezerwacji z kosztami zarządzania. Pytania, które należy teraz zadać, są następujące:

Jak Twoja organizacja uzyskuje dostęp do ofert usług turystycznych?
Szukanie oszczędności w momencie ponoszenia wydatków jest jak liczenie kalorii po zjedzeniu ciasta czekoladowego. Ważne jest znalezienie najlepszej oferty podróży, która jest najbardziej odpowiednia dla podróżnego i korporacji, już w momencie dokonywania rezerwacji. Można to robić dzięki: a) posiadaniu dostępu do pełnego zakresu danych na temat ofert, b) możliwości łączenia tych danych, zapewniając wybór oparty na zaawansowanym wyszukiwaniu, które uwzględnia politykę, cenę i wcześniejsze transakcje. Jest to rola, jaką odgrywają globalne systemy dystrybucji (GDS) w zarządzanym procesie podróży.

Jak automatyzujecie koszty podróży?                                                                   
Posiadanie narzędzia do zautomatyzowanego zarządzania kosztami może umożliwić Ci zdobycie nowych przychodów, a także bardziej wszechstronną politykę dotyczącą podróży. Amadeus cytric Travel & Expense pozwala firmom zarządzać podróżami (od etapu planowania do zwrotu kosztów) w łatwy i ekonomiczny sposób. Według PayStream, automatyzacja zarządzania kosztami pozwala potencjalnie zaoszczędzić 65% kosztów pośrednich podróży służbowych – mogą to być na przykład transfery z lotniska lub wydatki w restauracjach. Ponadto, mając dostęp do pełnego zakresu danych w firmowym narzędziu do rezerwacji, można dodatkowo zaoszczędzić 20% kosztów bezpośrednich podróży.

Czy kontrolujesz swoje inwestycje w podróże? 
Dzięki zautomatyzowanemu systemowi zarządzania podróżami możesz być pewien, że polityka Twojej firmy jest realizowana w całym procesie obsługi, rezerwacji i przepływach kosztów. Pozwala to zachować kontrolę i nadzór nad inwestycjami strategicznymi w podróże, jednocześnie odpowiadając na potrzeby podróżnych przed podróżą, w trakcie i po podróży.

Czy ułatwiasz życie swoim podróżnym? 
Dzięki Amadeus cytric Travel & Expense rezerwacje są bardziej dostosowane i spersonalizowane. Podróż użytkownika dostosowywana jest do jego preferencji i wcześniejszych rezerwacji. Raportowanie jest szybkie i łatwe, a żmudne zadanie przeglądania rachunków po długiej podróży odejdzie do lamusa. Dzięki cytric Mobile Companion możesz zarządzać kosztami podczas podróży, aby – podczas składania raportu o kosztach – większość pracy była już wykonana dla Ciebie.

Technologia optymalizuje wydatki na podróże, upraszczając procesy i zwiększając wartość dodaną sieci podróży. Już dziś zaopatrz się w rozwiązania Amadeus, aby zapewnić sprawniejszą obsługę podróży służbowych.