Branża turystyczna i obecne w niej trendy stale się zmieniają. W 2016 roku turystyka wniosła aż 7,7 biliona dolarów do światowej gospodarki. Dla porównania, jeśli ta branża byłaby państwem, tylko Stany Zjednoczone i Chiny miałyby silniejsza gospodarkę.

Amadeus nieustannie stara się badać i przewidywać trendy i dostosowywać do nich swoją technologię. W niedawno przedstawionym raporcie wyróżniliśmy kilka zaobserwowanych trendów, istotnych dla branży i dla Amadeus.

Wzrost w regionie Azji i Pacyfiku
Nastąpił widoczny wzrost branży turystycznej w regionie Azji i Pacyfiku spowodowany m.in. dużymi inwestycjami turystycznymi w Chinach oraz znaczącym wzrostem liczby podróży krajowych i zagranicznych w Indiach. Zakłada się, że pasażerowie z tego regionu będą stanowili ponad połowę klientów linii lotniczych w latach 2017-2036.

Rosnąca popularność przetwarzania w chmurze
Wprowadzając Amadeus Cloud Service (ACS), Amadeus może wdrażać swoje rozwiązania zarówno w chmurze publicznej i/lub na naszej prywatnej infrastrukturze. Jednym z rozwiązań wdrożonych
w ACS jest System Centralnej Rezerwacji dla branży hotelarskiej. ACS jest także dostępny dla linii lotniczych poprzez Amadeus Airline Cloud Availability BoX.

Sztuczna inteligencja
Istnieją dwa główne komponenty sztucznej inteligencji: paliwo i silnik. Dane to paliwo, a uczenie się maszyny to silnik. Amadeus wykorzystuje najnowsze technologie Big Data i stosuje uczenie maszynowe w wielu obszarach, takich jak zarządzanie przychodami, wykrywanie oszustw, reklama czy systemy rekomendacji produktów turystycznych (hotele, loty).

Blockchain
Technologia blockchain ma ogromne znaczenie dla wymiany wartości. Wyodrębniliśmy cztery potencjalne przypadki jej wykorzystania: (1) uproszczona i bezpieczniejsza identyfikacja pasażerów; (2) ulepszenie śledzenia bagażu; (3) bardziej przyjazne użytkownikom programy lojalnościowe; (4) uproszczone płatności pomiędzy biurami podróży a liniami lotniczymi.

Zrównoważony rozwój
Branża turystyczna musi stawiać czoła sprawom takim jak przeludnione destynacje, nierówność dochodowa lub zmiana klimatu spowodowana przez człowieka. Mając świadomość tych wyzwań
w 2017 roku Amadeus aktywnie uczestniczył w Międzynarodowym Roku Zrównoważonej Turystyki i Rozwoju obchodzonej wraz z Światową Organizacją Turystyki ONZ.

Sprawdź Amadeus Global Report for 2017 i dowiedz się więcej na temat obecnych trendów w branży turystycznej.

Na podstawie tekstu