Amadeus Hotel Billback to nowatorskie rozwiązanie umożliwiające zlecenie płatności do hotelu przez przekazanie numeru wirtualnej karty tak, aby podróżny nie został obciążony za pobyt przy wymeldowaniu z hotelu.

Rozwiązanie to może działać zarówno z wirtualnymi kartami biura podróży, jak i z wirtualnymi kartami dostarczanymi przez klientów korporacyjnych. Hotel Billback automatyzuje proces generowania numeru wirtualnej karty, wysyłania potwierdzenia płatności do hotelu, a następnie rozliczania płatności po zakończonym pobycie gościa.

Hotel Billback jest płatnością bezpośrednią pomiędzy korporacją lub biurem podróży a hotelem. Nie wymaga udziału w procesie osoby, dla której podróż jest planowana. System ten pozwala travel managerom sprawniej kontrolować budżet i koszty podróży, eliminuje pomyłki w rezerwacji wynikające z manualnej rezerwacji. Ponadto, dla podróżujących służbowo jest to rozwiązanie, które oszczędza czas i zmniejsza liczbę wypełnianych dokumentów, ze względu na brak konieczności zwrotu kosztów podróży i hotelu.

Po co zatem ręcznie rezerwować hotel, dokonywać płatności i ryzykować, że coś może pójść nie tak, skoro można zrobić to wszystko automatycznie? Czas pożegnać się z tymi długotrwałymi procesami i papierkową robotą! Amadeus Hotel Billback upraszcza proces płacenia za noclegi, jednocześnie oszczędzając czas pracy managerów i agentów biur podróży, więc mogą się oni skupić na ważniejszych zadaniach. Proste? Proste!