Jest wiele powodów, dla których w czasie zimy Polacy wybierają podróże. Niektórzy przekładają letni wypoczynek na ten okres, inni po prostu nie lubią marznąć, a jeszcze inni uciekają od świątecznego zgiełku. Trend staje się coraz wyraźniejszy, zwłaszcza że “święta pod palmami” wcale nie muszą być pozbawione atmosfery Bożego Narodzenia.

W Polsce z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie ofertami biur podróży w okresie grudnia i stycznia. Perspektywa odpoczynku na plaży wydaje się kusząca, kiedy w kraju pogoda jest niezbyt atrakcyjna. Święta to dobry czas na urlop również z innego, bardzo prostego powodu – biorąc zaledwie kilka dni urlopu, wypoczywa się nawet kilkanaście dni.

Pod palmami z karpiem
Wiele hoteli przyjmujących gości z Europy umożliwia im przeżycie Świąt w atmosferze do jakiej przywykli, przystrajając drzewka i organizując kolacje z bogato zastawionymi stołami. Można spotkać miejsca, gdzie organizuje się wieczerzę wigilijną z karpiem i świątecznymi upominkami. W ciepłych krajach hotelarze starają się, bo wiedzą, że to ważny czas dla ich klientów.

Z dziećmi
Oferty dla rodzin z dziećmi są pełne atrakcji dla najmłodszych. W okresie świątecznym jest to np. dekorowanie bombek i pierników, konkursy, śpiewanie, zawody sportowe, zabawy z animatorami i oczywiście spotkanie z Mikołajem. W obiektach dostępne są lodowiska, sale zabaw, bilard, basen – na brak zajęć nie można narzekać!

City break na jarmark świąteczny
Dużą popularnością cieszą się jarmarki bożonarodzeniowe, zwłaszcza te duże w większych europejskich miastach. Przepięknie oświetlone, wypełnione świąteczną muzyką, regionalnymi specjałami i rozgrzewającymi napojami są częstym kierunkiem spacerów turystów. To propozycja dla tych, którzy nie uciekają od zgiełku, a raczej chcą pobyć w tłumie i wraz z innymi przeżywać świąteczny nastrój. To zwykle krótkie weekendowe wyjazdy połączone ze zwiedzaniem wybranego miasta.

Narty, sanki i zimowe szaleństwo!
Wiele osób ucieka od typowego spędzania świąt, wybierając aktywność sportową na nartach czy snowboardzie. Ośrodki wypoczynkowe blisko stoków przeżywają w czasie świąt prawdziwe oblężenie, dlatego takie wyjazdy należy planować z dłuższym wyprzedzeniem. W ofercie znajdziemy wieczorne atrakcje w postaci tanecznych imprez, basenu czy sauny.

Mieszkając u miejscowych
Dla tych, którzy preferują niestandardowe wyjazdy, ciekawe opcje mogą przedstawić infobrokerzy turystyczni. Do ich zadań należy znalezienie idealnej wycieczki dla swoich klientów – podróżny sam określa termin, budżet, warunki noclegowe i zabytki, które chce zobaczyć. Na tym rynku zeszłorocznym hitem świątecznym była Kuba w wariancie z noclegami u rodowitych Kubańczyków oraz Rio de Janeiro.

Czy wyjeżdżając, czy będąc w domu, w czasie Świąt warto zwolnić i dać sobie oraz swoim bliskim cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. To w końcu od nas zależy w jakiej atmosferze przebiegną te magiczne chwile.