Technologia wywróciła do góry nogami dystrybucję usług turystycznych, zmieniając zasady gry dla wszystkich uczestników. Wzmocniła przede wszystkim pozycję podróżujących, dała im wiedzę a zatem władzę, dzięki czemu mogli więcej wymagać od dostawców usług. Czy w tym nowym otoczeniu biura podróży mają szansę nadal odnosić sukces biznesowy?

Zagadnienia te stanowiły część dyskusji podczas 4th Summit of Travel Agencies Associations w Walencji. Przedstawiciele biur podróży i dostawcy usług z całego świata zgodzili się, że zależności idą w dwóch kierunkach: technologia daje nowe możliwości podróżującym ale to oni naciskają na postęp technologiczny.

Jednotorowe podejście do podróżowania należy do przeszłości. Dzisiaj oczekuje się personalizacji. Produktów, które będą odpowiedzią na preferencje klientów. Innowacja jest kluczem do spełnienia tych oczekiwań, a w konsekwencji do odniesienia sukcesu.

W nowym modelu biura podroży mają dużo do powiedzenia. Coraz częściej stawiają technologię w centrum swojej działalności, aby zapewnić indywidualne podejście, możliwość obiektywnego porównania oferty i szerszy wybór, których wymagają klienci. Potwierdzeniem jest ostatnie badanie Amadeus – Segittur i Brain Trust CS odkryli, że w 2017 roku prawie 40% biur podróży w Hiszpanii przeznaczyło środki na rozwój innowacji swoich procesów.

Amadeus wierzy, że doświadczenie w kontaktach z klientem będzie stanowiło dla podróżnych dużą wartość. Trzydzieści lat w branży turystycznej nauczyło nas, że współpraca z klientami, deweloperami, start-upami i partnerami jest kluczem do innowacji. Jak tłumaczył w Walencji Decius Valmorbida, Senior VP Travel Channels w Amadeus, takie właśnie podejście sprawia, że cały czas się rozwijamy. Nieustannie adaptujemy platformę sprzedażową, aby spełnić oczekiwania biur podróży. Łączymy różnych graczy z branży i integrujemy kontent z GDS, NDC i innych źródeł.

Technologia nadal będzie wpływać na turystykę, zwiększać skalę, możliwości wyboru i dostępność. Amadeus jest przygotowany na podjęcie tego wyzwania. Łączymy głębokie zrozumienie tego jak podróżują ludzie z możliwością projektowania i dostarczania najbardziej kompleksowych i bezpiecznych systemów, których potrzebują wszyscy gracze z branży, aby lepiej obsługiwać klientów.

Na podstawie tekstu: tutaj.