Trudno wyobrazić sobie współczesne życie bez podróżowania. Może ono mieć związek z aktywnością zawodową, wakacjami, poszukiwaniem nowych wrażeń lub odwiedzinami u krewnych czy znajomych. Coraz częściej turyści organizując wyjazd korzystają z Internetu nie tylko, by pozyskać informacje, ale również, aby zarezerwować poszczególne usługi. Według danych Amadeus, 82% linii lotniczych posiada własną stronę www i aplikację, za której pośrednictwem można nabyć bilety bez korzystania z konsolidatorów. Liczba użytkowników Airbnb wzrosła tylko w ciągu ostatniego roku o 249%, a najbardziej popularne aplikacje umożliwiające wyszukiwanie tanich biletów lotniczych (Hotellook, Kayak, Agoda) zostały pobrane ponad miliard razy. Ponadto około 60% turystów planujących podróże preferuje korzystanie z wielu innych aplikacji.

Obecność w przestrzeni internetowej oraz informatyczna optymalizacja procesów biznesowych stają się warunkami koniecznymi dla każdego biura podróży, aby utrzymać się na rynku usług turystycznych. Z przeprowadzonych badań wynika, że 93% biznesowych obiektów hotelowych jest prezentowanych na różnych platformach internetowych na całym świecie. Biura podróży mają do wyboru szereg produktów, które umożliwiają prowadzenie działalności w bardziej efektywny sposób. Jednym z takich narzędzi jest system rezerwacji hotelowych. Amadeus oferuje w tym zakresie unikalne rozwiązanie – Amadeus Content Inn.

  • 450 000 unikalnych obiektów hotelowych na świecie od ponad 30 dostawców
  • Ponad 4 000 biur podróży IATA & non-IATA na ponad 30 rynkach
  • Możliwość stworzenia własnej sieci subagentów dzięki Amadeus Partner Module
  • Integracja z platformami e-commerce dzięki Amadeus Content Inn Web Services
  • Zgodność z normami PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards)
  • Help desk funkcjonalny, dostępny w trybie 24/7

Główną zaletą Amadeus Content Inn jest to, że gromadzi szeroką ofertę hoteli dostępnych za pośrednictwem jednego, wygodnego w obsłudze interfejsu. Dzięki temu organizatorzy podróży nie muszą kontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem hotelu. I choć na rynku istnieje wiele hotelowych, internetowych platform rezerwacyjnych, tylko nieliczne łączą ze sobą łatwość użytkowania z bogatą zawartością i atrakcyjnymi warunkami komercyjnymi.

Amadeus Content Inn oferuje przyjazny użytkownikowi, przejrzysty interfejs, dzięki któremu praca z tym narzędziem jest łatwa i przyjemna. Ponadto, ostatnio zaktualizowany został cały projekt systemu i znacznie rozszerzone niektóre funkcjonalności produktu. Na przykład interaktywna mapa zastosowana w Amadeus Content Inn wyświetla obiekty dostępne w wyznaczonym promieniu, zaznaczając automatycznie pobliskie atrakcje turystyczne. Nowy system wyszukiwania przyspiesza znacznie znajdywanie obiektów zgodnie z preferencjami podróżnego.

Dzięki temu każdy Agent z łatwością znajdzie idealny hotel dla swojego klienta – od pięciogwiazdkowego hotelu na Bali po butikowy hotel w Paryżu. I wszystko to jest możliwe w jednym systemie rezerwacyjnym, bez konieczności przeszukiwania wielu stron internetowych i podpisywania oddzielnych umów z hotelarzami.

Coraz więcej firm turystycznych zaczyna świadczyć usługi przez Internet. To właśnie z myślą o nich opracowaliśmy unikalne rozwiązanie Amadeus Content Inn Web Services, które umożliwia integrację z internetowymi platformami. Rezerwacja hotelu odbywa się natychmiastowo i nie ma konieczności podwójnego sprawdzenia dostępności wybranej opcji, ani oczekiwania na potwierdzenie ze strony partnerów. Warunki anulowania rezerwacji są dość elastyczne. W przypadku postępowania zgodnie z określonymi w kontrakcie zasadami, biuro podróży nie ponosi żadnych strat z tytułu anulowania zamówienia. Jeśli jednak wystąpią jakiekolwiek trudności, pracownik obsługi klienta Amadeus, zawsze służy pomocą.

W Amadeus zawsze stawiamy w centrum potrzeby naszych klientów i dlatego staramy się wspierać biura podróży na całym świecie w obsłudze turystów. Zadaniem profesjonalnego agenta turystycznego jest dostarczenie klientowi pakietu usług i pomoc w podjęciu najlepszej możliwej decyzji, w tym tej związanej z wyborem hotelu. W końcu wszystkim, czego potrzebuje turysta, jest podróż, którą będzie wspominać z uśmiechem przez wiele lat. Z Amadeus Content Inn możesz to osiągnąć łatwo, szybko i wygodnie.